Hírek
2015. Július 27. 07:03, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A forinthitelesekkel folytatódik a banki elszámolás
Legkésőbb szeptember végéig kell megkapniuk a forinthiteleseknek bankjuktól az elszámolásukat tartalmazó levelet, amelyből kiderül, mennyivel csökken a törlesztőrészletük, vagy mennyi pénzt kapnak vissza.
Mondta a BankRáció.hu hitelszakértője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Gergely Péter emlékeztetett: augusztus elsejétől a forinthitelesekkel és a ténylegesen devizában törlesztőkkel folytatódik a banki elszámolás. Számuk jóval kevesebb a devizahiteleseknél - hangzott el -, a bankok azonban így is több százezer levelet küldenek ki augusztus 1-jétől.
Az elszámolás automatikusan történik, aki egyetért az összeggel, annak semmit sem kell tennie. Aki azonban kevesli a csökkentés mértékét, az a levél kézhezvételétől számított harminc napon belül tehet panaszt a pénzintézeténél - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
