Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2021. Október 05. 06:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A harmadik oltás felvételét javasolják mindenkinek Montenegróban

A harmadik oltás felvételét javasolják mindenkinek Montenegróban

Minden nagykorú montenegrói állampolgárnak meg kellene kapnia a koronavírus elleni védőoltás harmadik adagját legalább öt hónappal a második adag felvételét követően

- javasolta az Adria-parti ország immunizációért felelős testülete.

A közlemény szerint csak azokra nem vonatkozik az ajánlás, akik valamilyen egészségügyi oknál fogva nem kaphatják meg a védőoltást.

Montenegróban valamely koronavírus elleni védőoltást legalább egy adagját a nagykorú lakosság 53,9 százaléka kapta meg, két adagot pedig a nagykorúak 47,1 százaléka.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 5334-gyel 961 006-ra, Koszovóban 23-mal 160 193-ra, Észak-Macedóniában 190-nel 192 504-re, Montenegróban 336-tal 132 697-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 218-cal 235 612-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 49-cel 8380-ra, Koszovóban kettővel 2961-re, Észak-Macedóniában tízzel 6670-re, Montenegróban kettővel 1934-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 13-mal 10 548-ra növekedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.