Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2020. Június 29. 16:00, hétfő | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

A hétvégén 24 óra alatt 6 ittas vezetővel szemben intézkedtek a rendőrök a megyében

A hétvégén 24 óra alatt 6 ittas vezetővel szemben intézkedtek a rendőrök a megyében

Egyikük balesetet is okozott.

Sokorópátka külterületén, a 8309-es számú úton közlekedett egy Fiat típusú gépkocsi vezetője. Haladása során az út 3. kilométerszelvényében egy Audi típusú jármű előzésébe kezdett, azonban a manővere során nekiütközött az előzni kívánt autónak, majd egy hirtelen kormánymozdulat után elveszítette uralmát a kocsi irányítása felett, egy vízelvezető árokba hajtott, ahol egy fának csapódva állt meg. A balesetet okozó járművezető megsérült, őt a mentők kórházba vitték. A járőrök a férfival szemben - a kórházba szállítását megelőzően - alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott. A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.

A járőrök Kapuváron, egy budapesti járművezetővel, Mosonmagyaróváron egy helybéli sofőrrel, míg a soproni rendőrök június 27-én este egy, aztán másnap a hajnali órákban további két gépkocsivezetővel szemben intézkedtek. A rendőrök a járművezetők igazoltatása során alkoholtesztert is alkalmaztak, ami mind az öt sofőr esetében pozitív értéket mutatott, ezért elfogták, majd az illetékes rendőrkapitányságokra további mintavételre előállították őket.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a járművezetők figyelmét arra, hogy az ittas járművezetés kiemelt baleseti kockázatot jelent, ezért kérjük a közlekedőket, hogy alkohol fogyasztását követően senki ne üljön a jármű volánja mögé!

Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.
„…hogy mindenki hazaérjen!”

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 19:00, vasárnap | Helyi

Petíció egy erős hazai klímatörvényért

A Greenpeace és Litkai Gergely közös videója.

2025. Augusztus 24. 16:48, vasárnap | Helyi

Csornáról is kitiltanak majd, vagy csak a város Facebook oldaláról?

Milyen is egy sértődős önkormányzat?

2025. Augusztus 24. 16:00, vasárnap | Helyi

Faluszépítő társadalmi munkát szerveznek Rábapordányban

Zöldebb jövő Rábapordányban!

2025. Augusztus 24. 13:00, vasárnap | Helyi

Pótbeiratás a kapuvári néptánciskolába

Felvételi tájékoztató