Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2013. Június 16. 20:52, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A jövő héten már 35 fok is lehet

A jövő héten már 35 fok is lehet

A jövő hét elején folytatódik a felmelegedés, több helyen akár 35 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn sok lesz napsütés, csapadék nem várható. Többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 19 Celsius-fok között alakul. A nappali maximumok várhatóan 31 és 34 fok között lesznek.
Kedden túlnyomóan derült, száraz idő várható. A minimum hőmérséklet 15 és 20, a legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 35 fok között alakul.
Szerdán és csütörtökön is nagyrészt derült idő várható, de ekkor már néhol helyi zápor, zivatar is előfordulhat. A szél többfelé megélénkül, zivatar környezetében meg is erősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet szerdán 16 és 21, csütörtökön 15 és 21 fok között alakul. A nappali maximumok szerdán és csütörtökön 29 és 35 fok között várhatók.
Pénteken a többórás napsütés mellett elszórtan valószínű zápor, zivatar. Mérsékelt marad a változó irányú szél, csak zivatar idején erősödhet meg a szél. A minimum hőmérséklet 16 és 21, a maximumhőmérséklet 29 és 34 fok között alakul.
Szombaton északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és több helyen valószínű zápor, zivatar. Az északnyugati szél helyenként megerősödhet. A leghűvösebb órákban 16 és 21 fok valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 30 fok között alakul.
Vasárnap változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Szórványosan valószínű zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20 fok között valószínű, nappal várhatóan 23-29 fokig emelkedik a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás