Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2021. Szeptember 20. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A következő napokban 20 fok alatt maradnak a maximumok

A következő napokban 20 fok alatt maradnak a maximumok

A következő napokban 20 fok alatt maradnak a maximumok, a leghidegebb órákban 5 fok körüli értékek is lehetnek. A hét második felében viszont ismét erősödik a nappali felmelegedés, vasárnap néhol akár 25 fok is lehet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn felhős idővel indul a nap, és délen a csapadékhullás is folytatódik, majd délutántól kezd egyre szakadozottabbá válni a felhőzet. Hozzávetőlegesen a Szombathely-Debrecen vonaltól délre többfelé várható eső, zápor, de délutánra fokozatosan gyengül és kelet, délkelet felé helyeződik a csapadékzóna; máshol elvétve lehetnek rövid életű záporok. A szél élénk, helyenként erős lesz. A leghidegebb órákban 5-13 fok lesz. Napközben 14-19 fokig melegszik a levegő, a tartósan borult, csapadékos tájakon lesz a hűvösebb.

Kedden reggel néhol pára- és ködfoltok előfordulhatnak. Napközben számottevő csapadék nem valószínű, legfeljebb néhol lehet futó zápor. Hajnalban általában 6-11 fok várható, de a kevésbé felhős, hidegre hajlamos helyeken 2-5 fok is lehet. A csúcsértékek 14 és 19 fok között alakulnak.

Szerdán hajnalban is előfordulhatnak pára- és ködfoltok. Napközben északkeleten, keleten néhol lehet gyenge eső. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 6 és 11 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken 4-5 fok is lehet. Délutánra 13-19 fokig melegszik fel a levegő.

Csütörtökön a hajnali pára- és ködfoltok feloszlását követően napos, gomolyfelhős idő valószínű, csapadék nem várható. A minimumok általában 5 és 11 fok között alakulnak, de a hidegre érzékeny helyeken 3-4 fok lehet. A maximumhőmérséklet 16 és 21 fok között valószínű.

Pénteken kezdetben napsütés lesz az idő, de aztán egyre nagyobb eséllyel várható csapadék. A szél is élénk, néhol erős lesz. A leghidegebb órákban 6-12 fok lesz. Napközben 17-24 fokig melegszik a levegő.

Szombaton csökken a felhőzet és a csapadékhajlam, sok napsütés valószínű. A légmozgás élénk, erős lehet. Hajnalban 7-15, délután 16-24 fok várható.

Vasárnap napos, száraz idő valószínű. A szél élénk, néhol erős lesz. A hajnali 7-12 fokról délutánra 18-25 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi