Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2019. December 18. 13:00, szerda | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

A sofőr drogozott, a kerékpáros ivott

A sofőr drogozott, a kerékpáros ivott

Ez lett a vége.

Személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt tegnap délután Töltéstaván. Egy 46 éves helybéli férfi közlekedett kerékpárral a 81-es számú főút irányából, az Erzsébet utca felé. A Petőfi utcából, a József Attila utcára kanyarodás közben nem biztosított elsőbbséget egy szemből érkező személygépkocsinak, és elé hajtott. Az autó elütötte a kerékpárost, aki előbb a szélvédőre majd onnan az aszfaltra zuhant és megsérült, ezért őt a mentők kórházba vitték.

A szemle során felmerült, hogy a biciklis a közlekedés megkezdése előtt alkoholt fogyasztott, ezért - a kórházban – vele szemben további mintavételről intézkedtek a rendőrök. A gépkocsit vezető férfi zavart viselkedése is felkeltette a járőrök figyelmét, ezért átvizsgálták járművét, amelynek során két zacskóban kábítószergyanús anyagokat találtak.

A 30 éves sofőrt a rendőrök elfogták és a Győri Rendőrkapitányságra előállították, ahol vele szemben drogtesztet alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott. A nyomozók kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a győrsági férfit.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a közlekedők figyelmét, hogy:

Járművet csak az vezethet, aki vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 16:00, szerda | Helyi

Felismeri a tolvajt?

A rendőrség a lakosság segítségét kéri.

2026. Március 18. 13:00, szerda | Helyi

Szombaton segítő kezeket várnak Bősárkányban a Kissárga szabadidőtóhoz

Önkéntes munka

2026. Március 18. 09:00, szerda | Helyi

Rendőri segítség a nyugdíjasoknak

Csalók, balesetek, veszélyek

2026. Március 17. 16:00, kedd | Helyi

Múlt héten sok balesethez vonultak a tűzoltók

A 11. héten törént.