Hírek
2012. December 13. 17:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Pannon Víz Zrt
Aknából mentettek

Katasztrófavédelmi gyakorlatot tartottak Csornán.
Csornán, a Bartók Béla úti, ipari parki, jelenleg üzemen kívüli szennyvízátemelő akna körzetében a Katasztrófavédelem Műveleti Szolgálat szakemberei és a Kapuvár Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság kapuvári és csornai kollégái egy szituációs gyakorlatot mutattak be. A gyakorlat során az átemelő aknából három különböző módon mentettek ki feltételezetten sérült, eszméletét vesztett embert
- A gyakorlat lebonyolításához a helyszínt, illetve szakfelügyeletet biztosítottunk. Gyakorlati alkalmazásában sikeresen próbáltuk ki a Csornai Üzemmérnökségen használt Renault Maxity-MUT-K-05 csatornatisztító gépjármű általunk szivattyúk kiemelésére használt emelő szerkezetét, amely szükség esetén alkalmas a sérült ember biztonságos kiemelésére. A speciális daruval jóval gyorsabb az emelés a kézi erővel történő mozgatásnál, illetve stabilabb, kevésbé szaggatott a folyamat – ami egy sérült esetében igen fontos tényező. A katasztrófavédelmi szakemberek sikeresnek ítélték a gyakorlatot, sőt a későbbiekben is terveznek hasonló szituációs gyakorlatokat, a lebonyolításában természetesen számítanak közreműködésünkre is – mondta el Bertha Zoltán, a Pannon-Víz Zrt. Csornai Üzemmérnökség vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 16. 16:00, szombat | Helyi
Gondot okoznak a kóborló kutyák Acsalagon
Több településen is van hasonló probléma.
2025. Augusztus 16. 13:00, szombat | Helyi
Gyerekfoglalkozások a múzeumban augusztus 20-án
A foglalkozásokon való részvétel regisztrációhoz kötött.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Helyi
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.