Hírek
2024. Február 19. 10:02, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Alig-alig jönnek az illegális migránsok a magyar határ felé
Huszonegy határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
- tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken egy, szombaton tizenegy, vasárnap nyolc, jogellenesen az országban tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Emellett az ország belsejében elfogtak egy határsértőt is, akivel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 45 határsértőt tartóztattak fel és kísértek vissza. A megelőző héten - február 5-től 11-ig - a feltartóztatottak száma hét volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak hat határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt két gyanúsított ellen indult büntetőeljárás - derült ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld
Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése
