Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2022. Március 10. 14:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csaknem 120 millió forintot csalt ki bankoktól egy pécsi nő

Csaknem 120 millió forintot csalt ki bankoktól egy pécsi nő

Több rendbeli csalás és közokirat-hamisítás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi nő ellen, aki cége nevében különböző bankoktól felvett kölcsönökkel csaknem 120 millió forintos kárt okozott a pénzintézeteknek.

A vádhatóság az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, a nő 2013-ban alapított gazdasági társaságot, 2017-ben pedig elhatározta, hogy a társaság nevében több pénzintézettől vesz fel hitelt, a kölcsönt pedig nem fogja visszafizetni.

A nő négy bankhoz nyújtott be hitelkérelmet 2017 májusában. Azért, hogy a pénzintézetek a központi hitelinformációs rendszerből ne szerezhessenek tudomást a többi kérelemről, illetve hogy a lehető legnagyobb összeget kaphassa meg, egyazon napon kereste fel a bankokat.

A nő a kölcsönszerződések megkötése és a hitelek lehívása után üzletrészét színleg eladta egy férfinak, aki hamarosan szintén továbbadta a céget. Az új ügyvezetők a céggel kapcsolatos iratokat, eszközöket azonban nem vettek át, a céget nem is akarták működtetni, a társaság tényleges vezetője továbbra is a vádlott nő maradt.

A nő a megkapott hiteleket nem a szerződésekben megjelölt célra használta fel, azokat nem fizette vissza, így összesen csaknem 120 millió forint kárt okozott a pénzintézeteknek.

A nőt több rendbeli csalással és közokirat-hamisítással, az ügyvezetőséget színleg vállaló férfiakat közokirat-hamisítással vádolja az ügyészség.

Az ügyben a Pécsi Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak