Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2017. Szeptember 28. 07:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egy kisteherautó alvázában elrejtőzve próbáltak Magyarországra szökni

Egy kisteherautó alvázában elrejtőzve próbáltak Magyarországra szökni

Egy lengyel rendszámú Fiat márkájú kisteherautó alvázában kialakított rejtekhelyen megbújva próbált kilenc iraki bevándorló átjutni a román-magyar határon - közölte szerdán a román határrendészet.

A jármű két román állampolgárságú utasa - a sofőr és kísérője - kedden jelentkezett határátlépésre a Nagylak II-Csanádpalota autópálya-határátkelőnél. A határrendőröknek feltűnt, hogy a jármű rakodófelülete a szokásosnál magasabban helyezkedik el. Ezért alaposabban átvizsgálták a teherautót, amelynek platója alól erre a célra kialakított rejtekhelyről nyolc, 44 év alatti felnőtt egy 16 éves kiskorú került elő.

Kihallgatásuk során megállapították, hogy valamennyien iraki állampolgároknak. Azt állították, hogy azért próbáltak illegálisan átjutni a román-magyar határon, hogy bejussanak a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezetbe. A teherautó vezetője és kísérője azt mondta: 1300 eurót kaptak azért, hogy a migránsokat Németországba szállítsák.

A román határrendészet a határsértők ellen tiltott határátlépés, a román gépkocsivezető és kísérője ellen pedig embercsempészés gyanújával kezdeményezett büntetőeljárást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít