Hírek
2017. Június 16. 09:42, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Egy orosz légicsapásban valószínűleg megölték az Iszlám Állam vezérét
Az orosz védelmi tárca ellenőrzi azt az értesülést, amely szerint az orosz légierő csapásával május végén a szíriai Rakka déli elővárosában megölték Ibrahim Abu-Bakr al-Bagdadit, az Iszlám Állam terrorszervezet vezérét
- közölte pénteken Moszkvában a minisztérium. Az orosz harci gépek május 28-án egy parancsnokságra mértek csapást, ahol az IÁ vezetői arról tanácskoztak, hogy miként vonják ki Rakkából a terrorszervezet fegyvereseit az úgynevezett déli folyosón.
Az orosz védelmi minisztérium közleménye szerint a tanácskozáson jelen volt Bagdadi is, aki a légicsapás következtében meghalt. Az értesülést több csatornán keresztül is ellenőrzik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: elengedhetetlen a párbeszéd erősítése Kína és az Egyesült Királyság között
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

