Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2014. Október 08. 12:37, szerda | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Elvágta a gázvezetéket és magára gyújtotta házát a férfi Bősárkányban

Elvágta a gázvezetéket és magára gyújtotta házát a férfi Bősárkányban

A rendőrség hivatalos közleményt adott ki a tegnap esti gázrobbanásról.

Tegnap esti gyorshírünkben a helybeliektől származó információk alapján már megírtuk, hogy a bősárkányi gázrobbanás feltehetőleg nem baleset, hanem szándékos cselekmény volt. A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság ma hivatalos közleményt adott ki, amiben ezt az információnkat megerősítette.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére 2014. október 7-én 21 órakor érkezett bejelentés, hogy az egyik bősárkányi családi házban robbanás történt.
A kiérkező egyenruhások a helyszínen megállapították, hogy a házban lakó K. Péter 27 éves férfi eddig tisztázatlan okból szándékosan vágta el a földgázvezetékeket és nyílt láng használatával gázrobbanást idézett elő. A detonáció hatására az épület összedőlt és a szomszédos lakóházakban is kárt okozott. A helyszínre vonuló Katasztrófavédelmi szakemberek oltási és veszély elhárítási művelete alatt a szomszédos épületek lakóit a rendőrök kitelepítették. A robbanást okozó helyi férfi égési sérüléseket szenvedett.
A Csornai Rendőrkapitányság a fiatal férfi ellen közveszély okozás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított büntetőeljárást, az ügy további körülményeit szakértők bevonásával vizsgálja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 09:00, vasárnap | Helyi

Megszüntetik a lejárt sírhelyeket a szili temetőben

Felhívás

2025. Augusztus 02. 19:00, szombat | Helyi

Minden tizedik ember sokszor reggelig virraszt a lábfájdalom miatt

Nyugtalanláb-szindróma

2025. Augusztus 02. 16:00, szombat | Helyi

Futás Kajos László emlékére

Mórichida - Csorna

2025. Augusztus 02. 13:00, szombat | Helyi

A sértettet közel 6 millió forinttal rövidítették meg a csalók

Rendőrségi felhívás