Hírek
2014. Október 05. 12:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Emmi: a napokban érkezik az újabb pedagógus-béremelés
A napokban érkezik meg az újabb pedagógus-béremelés az érintettekhez - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Köznevelésért Felelős Államtitkársága vasárnap az MTI-t.
Az államtitkárság a pedagógusok világnapja alkalmából az MTI-hez eljuttatott közleményében köszönetet mond a pedagógusoknak a gyermekek tanításában, oktatásában, nevelésében végzett munkájukért.
"A kormány nemcsak szavakkal, hanem újabb béremeléssel is kifejezi a pedagógusok megbecsülését: ezekben a napokban kapják kézhez az újabb megemelt fizetésüket" - áll a közleményben.
Hozzátették: tavaly indult és 2017-ig több lépcsőben lép életbe a rendszerváltás óta a legnagyobb pedagógus-béremelési program, amely 156 ezer pedagógust érint. A tavaly őszi béremelés után az idén januártól - a minimálbér emelésével együtt - is emelkedett a pedagógusok bére. Most szeptembertől pedig újabb emelés lépett életbe, amelyet mindenki megkap - írták.
"A köznevelési rendszer megújításának célja, hogy a gyermekeink versenyképes tudást szerezhessenek. Ebben a munkában számítunk a pedagógusokra, ezért a kormány a pedagógusok mellett áll, és azon dolgozik, hogy egyenlő feltételek mellett dolgozhassanak, anyagi és erkölcsi megbecsülésük erősödjön" - fogalmaztak a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
