Hírek
2026. Január 22. 07:34, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
A közzétett tájékoztató szerint adómentes lesz az éttermi fogyasztáshoz köthető reprezentáció, csökken a turizmusfejlesztési hozzájárulás, valamint kiterjesztik a felszolgálási díj kedvezőbb adózását.
Kedvezményes hitelt kapnak az ágazati szereplők a Kisfaludy Turisztikai Hitelközponton keresztül, Vendéglátó Kisokos készül, illetve csökkennek az adminisztratív terhek, "2027-től papírmentessé tesszük a szektort" - olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 19:00, szombat | Életmód
Nők ezrei fulladnak napi döntésekbe
A túlterheltség az edzést is háttérbe szorítja.
2026. Május 02. 14:00, szombat | Életmód
Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők
Nem kedvez az időjárás a szántóföldi növényeknek, de a következő hetekben egy nagyobb csapadék még sokat segítene - mondta az MTI-nek a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.
2026. Május 02. 13:00, szombat | Életmód
Magyar vállalat fejleszthet Hold körüli pályára szánt műholdat
A REMRED Technológia Fejlesztő Zrt.-t kérte fel az Európai Űrügynökség (ESA) arra, hogy egy konzorcium vezetőjeként irányítsa a MoonRAD nevű kutatási projektet az ügynökség holdprogramjában
