Hírek
2011. Október 27. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Kártya váltja a melegétel-utalványt
Megszűnik a melegétel-utalvány, helyére az adókedvezménnyel is járó SZÉP Kártya léphet; a cafeteria szolgáltatást intéző multicégek feladatait állami vállalat venné át – a kormány tervei szerint.
Úgynevezett SZÉP Kártyát vezetne be a kabinet a melegétel-utalványok helyett, az új platformot pedig évi 150 ezer forintos adókedvezménnyel népszerűsítenék. Terv az is, hogy a cafeteria rendszert üzemeltető három nagy multinacionális vállalatot egy állami cég – valószínűleg a Posta Paletta Zrt. – váltja majd, s ez kezelné a kártyákat is. Krátky Attila, a vállalat vezérigazgatója korábban úgy nyilatkozott, hogy a melegétel- utalvány megszűnik. Az utalványrendszer közlése szerint 5000 forintos szintre csökkenne le, ám kártya formájában is étkezési hozzájárulásként működne.
A változtatást nem tartják szükségesnek a kereskedők, bár elismerik, a jelenlegi cafeteria-rendszer sem működik kifogástalanul. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a Kossuth rádió 180 perc című műsorában elmondta, ők jónak találják a melegétel- utalványt, hiszen betölti alapvető feladatát – a munkaidőben történő étkezés biztosítását. Abból a szempontból is ideális, hogy az alkalmazott eldöntheti, magának főz, vagy vendéglátóhelyen ebédel; nem az cél, hogy a dolgozók Michelin-csillagos étteremben ebédeljenek – jegyezte meg Vámos. Az OKSZ szerint az utalványrendszer azért is jó, mert „olcsóbb” a bérbeli kifizetésnél – sok kisvállalkozás pedig csak ebben a formában, étkezési jegyekkel tud a minimálbérnél nagyobb keresetet nyújtani alkalmazottainak.
Szintén jelentős költségekkel járhat a kártyára történő átváltás: Nagy Márta, az Étkezésiutalvány-forgalmazói Egyesülés elnöke szerint országosan 70 ezer helyszínen – boltban és vendéglátóhelyen – fogadnak el utalványt, vidéken pedig csak kevés helyen lehet kártyával is fizetni. Nagy a 180 percben hangsúlyozta: a drasztikus váltás helyett szerencsésebb lenne fokozatosan átállni az új rendszerre.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

