Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2021. Május 07. 08:59, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Ketten meghaltak közlekedési balesetben Celldömölknél

Ketten meghaltak közlekedési balesetben Celldömölknél

Ketten meghaltak, többen megsérültek egy közlekedési balesetben Celldömölk és Mersevát között csütörtök délután. A helyszínelés és a műszaki mentés befejeztével késő este feloldották az útlezárást

- közölte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. Azt írták: a balesetben autóbusz és személygépkocsi karambolozott, utóbbi vezetője és utasa a helyszínen meghalt, a sérülteket kórházba vitték.

Balogh Eszter, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, hogy az ütközéskor az autóbusz az oldalára borult, a közútra nagy mennyiségű gázolaj és hűtőfolyadék ömlött.

A MTI úgy tudja, hogy a busz 15 utasa közül 2 súlyos, 12 pedig könnyebb sérülést szenvedett.

A vaol.hu Vas megyei hírportál információja szerint a busz egy sárvári üzem járata volt, a gyár pápai és Pápa környéki dolgozóit vitte haza a délelőttös műszak után.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.