Hírek
2018. Február 08. 11:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kisebb fennakadások Zalában, minden út járható Vas megyében is

Kisebb fennakadásokat okozott Zalában a csütörtök hajnalban újraindult havazás, folyamatosan dolgoznak az utak megtisztításán Vas megyében is.
A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján azt írta, Gosztola külterületén hajnalban egy személygépjármű elakadt a hóban és akadályozta a közlekedést. Zalaszentiván külterületén pedig árokba csúszott egy személyautó. A járműveket a tűzoltók segítségével állították vissza az útra, senki sem sérült meg egyik esetben sem.
Kidőlt fa akadályozta a forgalmat Pórszombat külterületén, Zalaegerszegen határában a Bazita és Gellénháza közötti úton, valamint a 75-ös főúton, Pölöske külterületén is. Az útakadályokat a tűzoltók távolították el.
Vas megyében az Őrségben, valamint Vasvár és Körmend térségében volt intenzívebb a havazás, a közútkezelő gépei folyamatosan dolgoznak, minden út járható.
Egyed László, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek csütörtök reggel azt mondta, feltámadt a szél, de nem okozott hóátfúvásokat.
A katasztrófavédelem csütörtökön kora reggel azt közölte, hogy a havazás miatt nincs áram Vas és Zala megye 23 településén, az áramszünet 1800 fogyasztót érint. A szolgáltató szakemberei dolgoznak az üzemzavar elhárításán. A rendőrség azt írta, hogy az érintett településeken bűnmegelőzési céllal folyamatos a rendőri jelenlét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede