Hírek
2017. Március 06. 16:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Hejner Bettina
Közbiztonsági referens tanfolyam indult Kapuváron

Felkészítés a helyi védekezésre.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Kapuvári Katasztrófavédelmi Kirendeltségen március hatodikán közbiztonsági referensi képzést indított . A képzés megnyitóján a résztvevőket Beke Zoltán tűzoltó alezredes, megyei polgári védelmi főfelügyelő köszöntötte, és tartott előadást a tanfolyam menetéről.
A közbiztonsági referensek elsősorban helyi szinten a polgármesterek munkáját segítik. Fontos kritérium esetükben a helyismeret, hiszen ők helyiként ismerik a legjobban a saját településüket. Felelősségi körükbe tartoznak a veszély elhárítási, tervezési feladatok, védekezési tervek felállítása a katasztrófavédelmi szervezettel karöltve.
Az alapképzés 30 órás, valamint vannak meghatározott időszakonként továbbképzések. A közbiztonsági referensek képzését jogszabály írja elő: minden I. és II. katasztrófavédelmi osztályba besorolt településnek közbiztonsági referenst kell alkalmaznia. A most induló képzésen azonban lehetőség adódott katasztrófavédelmi szempontból III. kategóriába besorolt településről érkezett résztvevők képzésére is.
A képzés vizsgával zárul, ahol a résztvevőknek írásban és szóban is számot kell adniuk a megszerzett ismeretekről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 16:00, csütörtök | Helyi
Az Európai Unió támogatja a Vilmos parki fejlesztést Csornán
Projekt leírás
2025. Augusztus 21. 13:00, csütörtök | Helyi
Heti állásajánlatok a Szuperinfóból
Találj magadnak új munkahelyet!
2025. Augusztus 21. 09:00, csütörtök | Helyi
Eboltás Kapuváron
Az ebek veszettség elleni védőoltása kötelező.
2025. Augusztus 20. 16:00, szerda | Helyi
Iskolakezdési támogatás Szilban
A támogatást igényelni kell.