Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2024. Szeptember 21. 16:00, szombat | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Krimibe illő történettel csaltak ki áldozatuktól 8 millió forintnyi értéket

Krimibe illő történettel csaltak ki áldozatuktól 8 millió forintnyi értéket

Vigyázat, újabb unokázós csalók jelentek meg!

Ügyvédként mutatkozott be egy ismeretlen, amikor egy 84 éves asszonyt hívott fel telefonon, és elmondta, hogy letartóztatták a lányát, de óvadék fejében el tudja intézni, hogy kiengedjék a rendőrségről. A nő elmondta a férfinak, hogy nincs pénze, csak régi családi ékszerei. Miután a telefonáló az ékszereket is elfogadta, kérte az asszonyt, hogy erről ne szóljon senkinek. Az idős nő a kapott utasítások szerint egy piperetáskába tette az értékeket, majd azt a háza kerítésénél helyezte el. Rövid idő után egy nő jelent meg az ingatlan előtt, felvette a csomagot és elsietett. A sértett a telefonos utasítás alapján még a közben hazaérkező unokájának sem szólt minderről, de amikor az állítólag letartóztatott lánya hazaérkezett, világossá vált számára, hogy a telefonáló egy álügyvéd, története pedig hazugság volt.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság az alábbiakra hívja fel a figyelmet az áldozattá válás elkerülése érdekében.

  • Amennyiben hasonló telefonhívást kap, mindig járjon utána, hogy rokona valóban bajban van-e: tegye le a telefont, majd hívja fel a hozzátartozóját, akire hivatkoztak!
  • Soha ne felejtse el: hivatalos személy soha nem kér pénzt! Sem rendőr, sem mentő, sem tűzoltó.
  • Mindig legyen gyanús, ha pénz vagy más értékek átadására, átutalásra kérik!
  • Bankkártya- és személyes adatait semmilyen körülmények között ne adja meg idegeneknek!
  • Nyilvános helyen, idegenek jelenlétében ne beszéljen a magánügyeiről, mert visszaélhetnek az információkkal!
  • Ha felmerül, hogy bűncselekményt próbáltak elkövetni Ön vagy hozzátartozója sérelmére, hívja azonnal a 112-es segélyhívó számot!

További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról:https://kiberpajzs.hu/

Az úgynevezett unokázós csalók módszereiről továbbiinformációkat itt olvashatnak!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 16:00, hétfő | Helyi

Nyári közösségi szolgálat Szilban

Felhívás diákoknak

2025. Június 16. 13:00, hétfő | Helyi

Csornán fogták el a rendőrök az unokázós csalót

A nyomozók egy 58 éves férfit vettek őrizetbe.

2025. Június 16. 09:00, hétfő | Helyi

Medence feltöltés okosan

A PAnnon-Víz felhívása

2025. Június 15. 19:00, vasárnap | Helyi

Vízitúra szabályok a Szigetközben

Általános információk a Szigetközi Tájvédelmi Körzet területén való tartózkodáshoz és szervezett túrákhoz.