Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2021. Május 22. 09:35, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lakástűzben meghalt egy ember Tiszapüspökiben

Lakástűzben meghalt egy ember Tiszapüspökiben

Lakástűzben meghalt egy ember a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszapüspökiben - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője szombat reggel az MTI-t.

Mukics Dániel közölte: negyed négykor érkezett a jelzés, hogy Tiszpüspökiben, a Kinizsi úton ég egy lakóház, amelyben gázpalackok is vannak. Tizenhat tűzoltó öt járművel érkezett a helyszínre, ahol a százhúsz négyzetméteres, egyszintes vályogház teljes terjedelmében égett. A tűzoltók az égő épületből két gázpalackot is kivittek.

Oltás közben egy holttestet találtak a lakásban. Nem zárható ki, hogy a tüzet dohányzás okozta, de a pontos okot a katasztrófavédelem még vizsgálja - írta.

A tűzoltók a helyszínről kimentettek egy kutyát, elhelyezése érdekében értesítették az állatmentőket - jelezte.

A legtöbb lakástűz figyelmetlenségre vagy elektromos hibára vezethető vissza, ezért hasznos, ha van otthon füstérzékelő - hívta fel a figyelmet a szóvivő -, hiszen az hangos sípolással jelzi a keletkező tüzet, akkor, amikor még van idő cselekedni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot