Hírek
2011. November 18. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Már a hét végén megszülethet az új adósmentő csomag
A devizahitelesek forintgyengülésből származó megemelkedett költségeinek egy részét átvállalnák a bankok – értesült a Magyar Nemzet.
Akár már a hét végén megszülethet az az új adósmentő csomag, amely a korábban bevezetett árfolyamrögzítés módosított változata lenne.
A konstrukció lényege, hogy a csatlakozó ügyfeleknek 180 forintos frank- és 250 forintos euróárfolyamnak megfelelő törlesztőrészletet kell fizetniük 2014 végéig, a piaci és a fix árfolyam különbségéből fakadó eltérést pedig szintén egy gyűjtőszámlán tartaná nyilván a bank. Újdonság, hogy a fix árfolyam miatt felhalmozódó tartozásnak csupán egy részét kellene visszafizetnie 2015-tõl az adósoknak, bizonyos hányadát pedig a pénzintézet vállalná át.
A program végeztével ezzel a megoldással nem nőne meg jelentősen az ügyfelek törlesztőrészlete, és az is egy lehetséges opció, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódott tartozásra nem számolnának kamatot a pénzintézetek.
Erre nagy valószínűséggel azért lenne mód, mert az állam kamattámogatással, esetleg garanciával támogatná meg a gyűjtőszámlán lévő tartozást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
