Hírek
2013. Július 11. 13:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Másodfokú riasztást adtak a heves zivatarok miatt két megye több térségére

Másodfokú riasztást adott ki a következő órákban várható heves zivatarok miatt Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megye több térségére csütörtök délben az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ezeken a területeken rövid időn belül várhatók olyan heves zivatarok, amelyeket viharos erősségű szél, jégeső kísérhet. Ezzel együtt az ország keleti felének nagy részén, valamint Baranya és Somogy megye több térségében elsőfokú riasztás van érvényben a várható heves zivatarok, illetve felhőszakadás miatt.
A csütörtök éjfélig szóló figyelmeztető előrejelzés szerint a nap folyamán az ország tizennégy megyéjében és a fővárosban is számítani lehet heves zivatarokra, valamint felhőszakadásra is, amelynek során rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Felhőszakadás lehetősége miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében narancssárga, vagyis másodfokú riasztás érvényes, míg a heves zivatarok miatt szintén ebben a három megyében, valamint Hajdú-Biharban másodfokú a figyelmeztetés.
Emellett Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest, Somogy, Vas és Zala megyében, továbbá a főváros területén mind a várható heves zivatarok, mind a felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az MTI-hez eljuttatott szöveges figyelmeztetésében az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írta: a délutáni óráktól egyre inkább a Dunától keletre és kisebb területen délnyugaton várható zivatarok előfordulása, viharos szél és intenzív csapadék kíséretében.
Főként az ország északkeleti harmadában, illetve kisebb valószínűséggel délnyugaton a délutáni, esti órákban néhol heves zivatar alakulhat ki, amelyet 30 milliméternél több csapadék, óránként 90 kilométeresnél erősebb széllökések kísérhetnek, s nagyméretű - két centiméternél nagyobb - jégdarabok is hullhatnak.
Zivatarokra legtovább - előreláthatólag az éjjeli, esetleg péntek kora hajnali órákig - az ország északkeleti harmadában lehet számítani. Péntek délután és este északkeleten alakulhat ki néhol zivatar, szélerősödés és intenzív csapadék kíséretében - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját