Hírek
2020. Október 03. 07:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Moszkva és Washington megállapodott, hogy nem avatkoznak bele egymás választásaiba
Megerősítette Moszkva és Washington elkötelezettségét az egymás belügyeibe,
egyebek között a választásokba való be nem avatkozás mellett Nyikolaj Patrusev, az orosz nemzetbiztonsági tanács titkára és Robert O'Brien amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó pénteken Genfben.
Jevgenyij Anosin, az orosz biztonsági tanács sajtótitkára elmondta, hogy Patrusev és O'Brien munkatalálkozójának célja a kétoldalú kapcsolatok normalizálása és a nemzetközi biztonság megerősítése volt. A felek megbeszélésük során kitértek a Hegyi-Karabahért vívott harcokra, a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozására, a fegyverzetellenőrzésre, a terrorizmus elleni harcra, valamint más, kölcsönös érdeklődésre számot tartó kérdésekre.
A két tisztségviselő pénteken találkozott először személyesen.
O'Brien hivatali elődjével, John Boltonnal Patrusev 2019 júniusában, Jeruzsálemben folytatott eszmecserét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:54, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína és Japán kapcsolatainak fejlődése a két ország közös érdeke
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.

