Hírek
2025. Április 01. 07:20, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: nem lesz könnyű felszámolni a kábítószer-hálózatot, de kitartóak vagyunk

Nem lesz könnyű felszámolni, de kitartóak vagyunk (…), addig fogjuk folytatni, amíg fel nem számoljuk és meg nem szabadítjuk magukat a kábítószer-hálózattól - jelentette ki hétfőn a miniszterelnök a Heves vármegyei Tarnazsadányban tartott utcafórumán, miután egyeztetett Horváth Lászlóval, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztossal, valamint a környező, kábítószerrel súlyosan fertőzött települések vezetőivel.
Orbán Viktor Facebook-oldalán közétett videójában úgy fogalmazott: baj van, mert elszaporodtak azok a kábítószerek, amely tönkreteszik a gyermekeinket és a felnőtteket is, ezen a környéken különösképpen. Azon vagyok, hogy ezt megszüntessük - mondta a miniszterelnök.
A kormányfő úgy fogalmazott,
azért érkezett a településre, hogy a kábítószer-problémát felszámolják, de az nem lesz egyszerű munka, mert "nagyon sok pénz van benne és nagyon sok ember próbál ebből megélni úgy, hogy közben tönkreteszik a gyerekeinket".
Orbán Viktor azt mondta, a cél, hogy az emberek normálisan tudjanak élni, úgy, ahogy a kábítószer előtti időben lehetett.
A miniszterelnök szólt az Országgyűlés elé beterjesztett törvényekről is, "amelyek az asszonyokat támogatják".
Kijelentette, azoknak, akik dolgoznak, a gyermekek után járó adókedvezményük emelkedni fog, akiknek pedig már idősebb gyermekeik vannak és dolgoznak, azoknak életük végéig nem kell adót fizetniük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik