Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2013. Október 15. 19:40, kedd | Belföld
Forrás: orientpress

Országos figyelmeztetést adtak ki szerdára

Országos figyelmeztetést adtak ki szerdára

Három északkeleti megyére másodfokú, további kilenc megyére és Budapestre pedig elsőfokú figyelmeztetést adott ki a szerdán várható jelentős mennyiségű csapadék miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Később az egész országra kiterjesztették a figyelmeztetést.

A veszélyjelzés szerint 24 óra alatt több mint 30 milliméternyi eső hullhat, emiatt narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területére. A többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Többfelé viharossá fokozódhat a szél. A legerősebb széllökések az óránkénti 70 kilométeres erősséget is meghaladhatják. Az Alföldön és az Északi-középhegységben előforduló zivatarok kelet-északkelet felé helyeződnek át. A késő délelőtti és a délutáni órákban elsősorban az Alföld délkeleti részén helyenként intenzívebb zivatar is előfordulhat, amelyet viharos szél és sok eső, jégeső kísérhet.

A szerda hajnali óráktól északnyugatira forduló szél fokozatosan erősödik, a Dunántúl nagy részén viharossá fokozódik, majd az esti óráktól az Alföldön is várhatók erős, időnként viharos széllökések. Szerdán országszerte lehet csapadékra számítani. A Nyugat-Dunántúlt leszámítva sokfelé lehet nagyobb mennyiségű eső – írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat

Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.

2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld

Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás

Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás