Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.

Az ingatlanközvetítő hálózat csütörtöki közleménye szerint a vidéki nagyvárosokban a használt téglalakások ára átlagosan 25,5 százalékkal, a használt házaké pedig 11,8 százalékkal emelkedett.

Az Otthon Centrum közreműködésével eladott panellakások átlagos négyzetméterára 729 ezer forint. A rangsort Debrecen vezeti 950 ezer forinttal, Székesfehérvár 827 ezerrel a második, Győr pedig 812 ezer forinttal a harmadik legdrágább város.

Az olcsóbb városok közé tartozik Dunaújváros 478 ezer, Szolnok és Miskolc 460 ezer, valamint Nagykanizsa 417 ezer forinttal. A legtöbb megyei jogú várost 500-700 ezer forintos átlagos négyzetméterár jellemzi
- közölte az Otthon Centrum.

A hálózat elemzési vezetője, Soóki-Tóth Gábor kiemelte: az árak emelkedésében a kamattámogatott hiteleknek is nagy szerepe van, amelyek különösen az olcsóbb panelek iránt élénkítették a keresletet.

A téglalakások piacán is Debrecen a rekorder, amely a megyei jogú városok közül egyedüliként lépte át az egymillió forintos átlagos négyzetméterárat (1,07 millió forinttal). A második helyen Székesfehérvár áll 864 ezer forintos középértékkel, majd Győr következik 853 ezer forintos átlaggal. A legtöbb megyei jogú városban mérsékeltebb árak jellemzők, 550-750 ezer forint közötti átlaggal. Csak a kisebb és a fővárostól távolabbi városokban fordult elő ennél alacsonyabb ár, például Nagykanizsán 450 ezer vagy Baján 422 ezer forint.

A megyei jogú városokban az elmúlt egy évben a családi házak drágultak legkevésbé, ugyanakkor a 25 megyei jogú városban szélsőségesen, a tavalyi átlagár 90-140 százaléka között alakultak az idei átlagok. Ebben a szegmensben is Debrecen vezet 745 ezer forinttal, a második Sopron 702 ezerrel, míg Győr 623 ezer forintos átlagos négyzetméterárral a harmadik. Nem sokkal marad le Székesfehérvár 614 ezer és Érd 600 ezer forinttal.

A legtöbb városban 400-600 ezer forint közötti négyzetméterenkénti átlagár a jellemző. A kisebb és a fővárostól távolabb eső városokban ennél alacsonyabb átlagok is előfordulnak: Szekszárdon 319 ezer, Nagykanizsán 333 ezer, Zalaegerszegen 374 ezer forint a középérték az Otthon Centrum adatai szerint.

Címkék: ingatlan, panel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.