Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2021. Június 10. 10:14, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay

Pénzügyi tudatosság a foci-Eb alatt: indul a FociKihívás játék

Pénzügyi tudatosság a foci-Eb alatt: indul a FociKihívás játék

Kvízjátékot indít a labdarúgó Európa-bajnokság idején a Pénziránytű Alapítvány a Tipper.io oldalon. A legjobb csapatok a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát kapják meg.

A június 11. és július 11. között megrendezésre kerülő labdarúgó Európa-bajnokság nemcsak a fociról szól majd a diákoknak: a Tipper.io oldalán létrehozott Pénziránytű FociKihívás játékban megtippelhetik az Eb mérkőzéseinek eredményeit, plusz pontokért pedig megválaszolhatják a hét kvíz 5-5 kérdését, melyek elsősorban a pénzügyi tudatossággal kapcsolatosak.

A játék az Európa-bajnoksággal egyszerre zárul, és a három legtöbb pontot gyűjtő diák egy-egy, a magyar labdarúgó-válogatott által aláírt hivatalos mérkőzés labdát nyer. A foci Eb – melynek Budapest az egyik rendezővárosa – a drukkolás élményén túl plusz izgalmakat is tartogat azoknak a diákoknak, akik beneveznek a Pénziránytű Alapítvány játékába.

A tipp- és kvízjáték, illetve a pontos játékszabály a https://tipper.io/penziranytu oldalon találhatók meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.