Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2017. Június 26. 13:46, hétfő | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Rengeteg munkát adtak a hétvégi viharok a tűzoltóknak

Rengeteg munkát adtak a hétvégi viharok a tűzoltóknak

Csak vasárnap délután negyven beavatkozásra volt szükség

Vasárnap délután a viharos széllel érkező zivataros időjárás okozta károk miatt Győr-Moson-Sopron megyében negyven tűzoltói beavatkozásra volt szükség.
Sopronban, Mórichidán, Mosonmagyaróváron, Harkán, Fehértón, Csornán, de a legtöbbször Győrben riasztották a tűzoltókat leginkább kidőlt fákhoz, lehasadt faágakhoz, amelyek forgalmi akadályt jelentettek a közlekedésben, vagy villanyvezetékre szakadtak.

Győrben egy háztetőn cserepeket is megmozdított a szél, de egy híd világításának burkolatát is megkezdte a vihar. A veszélyt jelentő cserepeket és lemezeket magasból mentő jármű segítségével távolították el a tűzoltók. Az akadályt jelentő fákat motoros fűrész segítségével, illetve kézi erővel távolították el a rajok. A győr, soproni, mosonmagyaróvári, lébényi, pannonhalmi , kapuvári és csornai hivatásos tűzoltók mellett a börcsi, a lébényi a mosonszolnoki a téti, a harkai és a veszprémvarsányi önkéntes tűzoltó is segítettek a károk elhárításában, a munkálatok a késő esti órákig tartottak.

Címkék: tűzoltó, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi

Korszerűbb közvilágítás lesz Szilsárkányban

Pályázati támogatással.

2025. December 18. 16:00, csütörtök | Helyi

Adventi kisokos – sütés-főzéshez

A lakástüzek nagy része a konyhában keletkezik.

2025. December 18. 13:00, csütörtök | Helyi

Soha ne menj el sérült, szenvedő állat mellett!

Rendőrségi felhívás

2025. December 18. 09:00, csütörtök | Helyi

Ajándékozz szívből – és adj a természetnek is!

Karácsonykor is légy tudatos!