Hírek
2023. December 27. 11:03, szerda |
Helyi
Forrás: police.hu
SMS-ben érkező kérésre sose adja meg bankkártyájának adatait!

Hogy mennyire terjed ez a csalás, azt az is mutatja, hogy a cikk feltöltése közben szerkesztőségünk e-mail címére is érkezett azonos tartalmú üzenet.
Újra és újra felhívja a rendőrség a figyelmet arra, hogy semmilyen körülmények között ne adják meg a bankkártyájuk adatait „csomagküldő szolgálatoktól” érkező értesítések alapján. Ennek ellenére sajnos azonban még sokan jóhiszeműen megteszik ezt.
Ebbe a hibába esett az az áldozat is, aki egy – látszólag – csomagküldő szolgálattól érkező SMS alapján, az ott kapott linkre kattintva megadta a bankkártyájának adatait, a CVC kódot és a lejárati időt, továbbá egy mobilfizetési megoldáshoz kapott kódot is. Ezt követően a számlájának terhére egy távol-keleti országban vásároltak ismeretlen csalók.
SMS-ben érkező kérésre sose adja meg bankkártyájának adatait! Legyen óvatos, ne hagyja, hogy átverjék!
- Ha csomagot vár, ellenőrizze a kapott üzenet telefonszámát! Magyarország nemzetközi előhívó száma +36. Ha nem így kezdődik a küldő száma, mindenképpen gyanakodjon!
- Azért, mert ugyanarra a szolgáltatóra hivatkozik az üzenet, akitől Ön csomag érkezését várja, még egyáltalán nem biztos, hogy onnét is keresik!
- A csomagküldő szolgálatok soha nem kérik el a bankszámlájának, valamint bankkártyájának adatait, illetve a CVC kódot sem. Csak a névre, a szállítási címre, illetve a közvetlen elérhetőségekre (telefon, e-mail) van szükségük. Ezeket az információkat azonban a rendelés leadásakor a webshop részére kell megadni. Ők veszik fel a kapcsolatot a szállítást végző vállalkozással, majd adják át részére ezeket az adatokat.
A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online csalások felderítésére. Az internetes csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 15:00, kedd | Helyi
Telefont lopott, felismeri?
A nyomozók a lakosság segítségét kérik az ismeretlen férfi azonosításához.
2025. Szeptember 16. 13:00, kedd | Helyi
Schima A. Bandi rábaközi iparművész alkotásai
Könyvbemutató a csornai művelődési központban.
2025. Szeptember 16. 09:00, kedd | Helyi
Árokba hajtott egy személyautó Szil és Vág között
A 37. héten történt.
2025. Szeptember 15. 16:00, hétfő | Helyi
Az online térben továbbra is aktívak a csalók
Vigyázzon a bankszámla és a bankkártya adataira!