Hírek
2025. Július 02. 07:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
- mondta a MÁV-csoport vezérigazgatója kedden a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Hegyi Zsolt hangsúlyozta, a nyolcvanas évek óta nem volt ilyen jelentős mozdonyflotta-erősítés a MÁV-csoportnál.
A száz jármű közül 60 darab Siemens Vectron típusú, 2-4 éves villanymozdony, amely Európa egyik legkorszerűbb és legnépszerűbb mozdonya - tette hozzá.
Tájékoztatása szerint jelenleg 12 Vectron közlekedik a miskolci és hidasnémeti elővárosi járatokon, a békéscsabai InterCity vonalakon, és hamarosan megjelennek Sopron, valamint Szombathely térségében is. Augusztus 1-jétől a balatoni InterCity vonatok élén a Siemens járművei váltják a korábbi vontatójárműveket, Budapest és Keszthely között.
A harmincadik mozdony közvetlenül a gyártósorról érkezett - jegyezte meg.
Hegyi Zsolt szerint azokon a viszonylatokon, ahol már az új járművek közlekednek, érezhetően javult a menetrendszerűség.
A korszerűbb mozdonyoktól a vasúti közlekedés megbízhatóságának és a menetrendszerűség javulását várja a MÁV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

