Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2011. November 17. 20:46, csütörtök | Helyi
Forrás: Petőháza Önkormányzata

Szoborszentelés Petőházán

Szoborszentelés Petőházán

Pályázati pénzből újult meg Petőháza legrégibb utcája, a Dózsa György utca. A beruházás eredményeként a járdát, a bejárókat egységes térburkolattal látták el, kialakítottak egy belső sétányt pihenő szigetekkel, növényágyakkal és elvégezték a gyepesítést is. Esztétikus, szép utcaképnek örülhetnek a település lakói, s ez a látvány tárul az átutazók és turisták szeme elé is.

Az utca közepén, az egykori régi templom helyén áll egy kőből faragott Mária szobor, mely a Szűzanya imádkozó alakját ábrázolja két angyal kíséretében. A lábazaton látható felirat szerint Bencsics György helyi lakos állíttatta a szobrot 1886-ban.
Az utcában folyó munkával párhuzamosan történt meg a szobor felújítása. Kiss Horváth József szorgalmas és önzetlen fáradozása nyomán új külsőt kapott a műemlék, s megszépülve ékesíti környezetét.
A felújított utcát és szobrot 2011. november 13-án, a vasárnapi szentmise után szentelte meg Solymos Mihály a falu plébánosa.

Lévainé Soós Klára

Címkék: petőháza

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 17. 16:00, kedd | Helyi

Kmety György emléktúra Marcaltő - Csorna

2025. Június 17. 13:00, kedd | Helyi

Aratás előtti gépszemlék a Rábaköz településein

Felhívások

2025. Június 17. 09:00, kedd | Helyi

Kapuvári faipari telephelyen keletkezett tűz szombaton

A 24. héten történt.

2025. Június 16. 16:00, hétfő | Helyi

Nyári közösségi szolgálat Szilban

Felhívás diákoknak