Hírek
2017. Február 16. 07:43, csütörtök |
Sport
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Tiltott szert találtak egy válogatott jégkorongozó szervezetében
A Magyar Antidopping Csoport (MACS) hivatalosan értesítette a Magyar Jégkorong Szövetséget (MJSZ), hogy az egyik válogatott játékos szervezetében tiltott szert találtak.
Az MJSZ honlapján olvasható szerdai közlemény kiemeli, hogy a szervezet szabályzata - összhangban a nemzetközi szövetségével - pontosan meghatározza az ilyenkor szokásos eljárás menetét.
"Az MJSZ értesítette a játékos egyesületét és a megfelelő szervezeteket arról, hogy a vizsgálat ideje alatt mostantól felfüggeszti a játékos versenyjogát. A Magyar Antidopping Csoport rendelkezett a doppingbizottság összehívásáról és a doppingfegyelmi eljárás megindításáról. A MACS tájékoztatása szerint ez önmagában még nem jelenti a doppingvétség megállapítását" - áll a közleményben.
Az MJSZ hozzáteszi: ha az eljárás olyan szakaszába ér, amikor részletekkel is szolgálhatnak, azonnal tájékoztatni fogják a közvéleményt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 10:00, hétfő | Sport
Kajak-kenu Eb - Két arany 5000 méteren, 14 éremmel zártak a magyarok
2026. Június 15. 09:00, hétfő | Sport
Katalán Nagydíj - Hamilton első sikerét aratta a Ferrarival Barcelonában
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Katalán Nagydíjat Barcelonában, és a maranellói istálló pilótájaként ez volt az első sikere.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Sport
Vb-2026 - Döntetlennel kezdett Brazília
Az ötszörös győztes brazil válogatott 1-1-es döntetlent játszott Marokkóval vasárnap a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság C csoportjának nyitómérkőzésén.
2026. Június 13. 10:00, szombat | Sport
Vb-2026 - Paraguay ellen meggyőző játékkal és győzelemmel kezdtek az amerikaiak
A társházigazda amerikai válogatott könnyedén, 4-1-re verte a paraguayi csapatot pénteken a tengerentúli labdarúgó-világbajnokság D csoportjának nyitófordulójában.
