Hírek
2016. Szeptember 24. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Több mint egymillió dollár befektetést kapott egy magyar adatelemző cég
A magyar VirtDB Zrt. adatelemzéssel foglalkozó cég 1,2 millió dollár kockázati tőke befektetést kapott az MFB csoporthoz tartozó Corvinus Kockázati Tőkealapkezelő Zrt.-től
- közölte a VirtDB az MTI-vel. Az induló vállalkozás jövőre 100 millió forint feletti bevétellel számol. A tájékoztatás szerint a spin-off (egy másik cégből kiváló) vállalkozás innovatív szoftver megoldása az úgynevezett big data (nagy mennyiségű adatokkal dolgozó) és üzleti intelligencia (BI) technológiákat használó cégek számára könnyíti meg az adatelérést.
A közlemény szerint a dinamikusan növekvő IT piacon a vállalatoknak egyre többféle formátumú adatot kell elérnie és azokat a big data vagy BI rendszerekbe eljuttatnia, amit a jelenleg piacon lévő technológiák kevésbé felhasználóbarát módon támogatnak.
A vállalkozás azokon a piacokon tervez először megjelenni, ahol a digitális átmenet a legintenzívebb, jelenleg az Egyesült Államok, a gyorsan fejlődő ázsiai országok és az EU néhány országa alkotja ez a csoportot.
A cég tájékoztatása szerint a VirtDB-t alapító Starschema big data és BI adatkonzultáns cég tavalyi bevétele 1,2 milliárd forint volt, az idei terv pedig a 2 milliárd forint elérése. A VirtDB induló tőkéjéhez a Starschema 100 millió forinttal járult hozzá.
A VirtDB mint induló vállalkozás idén 10 millió forint alatti bevételt tervez, de a következő évre már a 100 millió forint lesz a cél, és az exponenciális növekedést több éven keresztül szeretné biztosítani.
A nyilvános adatok szerint a Corvinus Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 2014-ben 425 millió forint saját tőkével rendelkezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.

