Hírek
2026. Február 26. 16:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Fertő-Hanság Nemzeti Park
Lassan ébredezik a csáfordi tőzikés erdő
Tőzikés helyzetjelentés
Az első tőzikék már megjelentek, a tömeges virágzás várhatóan február végén, március elején kezdődik.
A csáfordi tőzikés erdő egyénileg is látogatható, de személyes vagy digitális szakvezetés segítségével még többet megtudhatnak erről a különleges élőhelyről és védett növényről: szakvezetővel kísért
Már elérhetők honlapunkon a tőzikés túrák időpontjai!
Részletek és jelentkezés
Fontos tudnivalók a kirándulás előtt:
Az időjárás nagyban befolyásolja a virágzást, szárazabb, hidegebb idő esetén kevesebb virágra számíthatunk.
Maradjanak az ösvényen, a kihelyezett kordont ne lépjék át, egy-két fotó kedvéért sem!
Szeles időben életveszélyes az erdőben tartózkodni, csak a megfelelő időjárási körülmények között látogassanak a helyszínre!
Viseljenek az időjárásnak megfelelő, lehetőleg vízálló lábbelit! A kullancsok miatt kirándulás után érdemes átvizsgálni magunkat.
„Az erdő mindenkié – a szemetedet vidd haza!”
Tartsák be az erdőjárás szabályait, hogy a csáfordi tőzikés élménye mindannyiunk számára megmaradhasson.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Helyi
Térfigyelő kamerákat telepítenek a falvakba
Projektnyitó sajtóközlemény
