Hírek
2015. Július 24. 07:00, péntek |
Helyi
Forrás: Országos Meteorológiai Szolgálat
Vasárnap éjfélig meghosszabbították a hőségriadót.

Még nincs vége.
Az országos tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján, figyelembe véve az Országos Közegészségügyi Központ ajánlását 2015. július 24. (péntek) 24.00 – ig kiadott harmadfokú hőségriadót 2015. július 26. (vasárnap) 24:00 óráig meghosszabbítja.
Az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatala és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság nyomatékosan kér mindenkit, hogy a nagy melegben fogyasszanak több folyadékot. Kerülni kell a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők és zsíros ételek fogyasztását. Délelőtt 11 és délután 15 óra között semmiképpen ne tartózkodjanak a tűző napon óvintézkedések nélkül: védjék bőrüket a leégés ellen megfelelő öltözködéssel és napvédő készítmények használatával! Még néhány percre se hagyják a gyermekeket, a házi kedvenceket a parkoló autóban.
A hosszan tartó hőség mindenki szervezetét megviseli, ilyenkor különösen oda kell figyelni az idős emberekre. Akinek a környezetében egyedülálló idős ember él, segítsen, figyeljen oda. Apró segítséggel életet menthet!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 16:00, szerda | Helyi
A hosszú hétvége programjai a Rábaközben
Hova menjek? Mit csináljak? FIGYELEM! PROGRAMVÁLTOZÁSOK!
2025. Április 30. 13:00, szerda | Helyi
Ünnepi munkarend a Pannon-Víz ügyfélszolgálatain
Tájékoztató
2025. Április 30. 13:00, szerda | Helyi
Állásbörze - találj magadnak új munkahelyet!
Nézz körül itt!
2025. Április 30. 09:00, szerda | Helyi
Gyerek horgászverseny is lesz a kónyi majálison
Görbüljön a bot!