Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2013. Március 30. 20:31, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Vasárnapra már nemcsak a sok eső, hanem a heves zivatarok miatt is figyelmeztetést adtak ki

Vasárnapra már nemcsak a sok eső, hanem a heves zivatarok miatt is figyelmeztetést adtak ki

Vasárnapra hat megyére a várható jelentős mennyiségű csapadék, nyolc megyére pedig a heves zivatarok miatt adott ki első fokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.

Vasárnap több mint 20 milliméter csapadék hullhat, és ezért citromsárga, vagyis első fokú figyelmeztetést adtak ki Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyékre.
Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékre pedig azért érvényes az első fokú figyelmeztetés, mert ezeken a területeken heves zivatarok alakulhatnak ki, nagy széllel és jégesővel.
A meteorológiai szolgálat az MTI-hez eljuttatott szombat esti figyelmeztető előrejelzésében azt írta: vasárnap a Dunántúl északnyugati felében a délutáni órákig területi átlagban 20-30 milliméter csapadék várható, a Dunántúl többi részén 20 milliméter vagy az alatti csapadék valószínű.
A Dunától keletre (kisebb valószínűséggel a Dunántúl délkeleti részén) a vasárnap déli, kora délutáni óráktól az esti, késő esti órákig többfelé lehetnek intenzív záporok, illetve szórványosan zivatarok. A zivatarok alatt helyenként egy-két centiméter átmérőjű jégdarabok is hullhatnak, a szél viharossá fokozódhat, és néhol jelentősebb mennyiségű (30 milliméternyi) csapadék is eshet - írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját