Hírek
2022. Július 27. 09:00, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Végigsöpör a Lavina Győr-Moson-Sopron megyén
A sebességtúllépések megelőzése és a gyorshajtók kiszűrése a cél.
A közlekedési balesetek egyik leggyakoribb oka a gyorshajtás, így a rendőrség ismételten végrehajtja 2022. július 28-án a „Lavina” elnevezésű fokozott ellenőrzését, amely a sebességmérések láncszerű, gördülő jelleggel történő végrehajtását jelenti.
A sebesség-ellenőrzések egymáshoz viszonylag sűrűn, egy adott út teljes hosszára, vagy annak éppen egy meghatározott szakaszára összpontosulnak.
A szabályszegések visszaszorítása sokszor csak a járművek megállításával és a helyszínen történő intézkedéssel lehet igazán hatékony, így fokozottan számítsanak ilyen jellegű ellenőrzésekre a főutakon.
A „Lavina” során az egyenruhások nemcsak a sebességtúllépések ellen lépnek fel, hanem ellenőrzik többek között a járművezetők vezetésre alkalmasságát, ittasságot és a passzív biztonsági eszközök használatát is.
A rendőrség kéri a járművezetőket, hogy fokozott óvatossággal és minden esetben a közlekedési szabályokat betartva közlekedjenek!
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 16:00, kedd | Helyi
Huszonhárman sérültek meg a múlt héten tűzesetekben és balesetekben
A 47. héten történt.
2025. November 25. 13:00, kedd | Helyi
Már mindenki szavazhat, hogy ki legyen a Tisza Párt képviselőjelöltje a Rábaközben
Már elindult az online szavazás.
2025. November 25. 09:00, kedd | Helyi
Szilsárkányi könyvklub új foglalkozása
Új klubtagokat is várnak.
