Hírek
2017. November 29. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Visszaélésgyanús telefonhívásokat észlelt az E.ON
Visszaélésgyanús telefonhívásokat észlelt az E.ON a Tiszántúlon és a Dunántúlon is:
több jelzést kaptak arról, hogy magukat a vállalat munkatársának kiadó ismeretlenek +36/60-as és +36/50-es kezdetű hívószámokról "minősíthetetlen hangnemben és fenyegető üzenetekkel" keresik meg ügyfeleiket. Az áramszolgáltató fokozott óvatosságra int mindenkit.
Az E.ON Hungária Zrt. keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az elmúlt napokban a cég ügyfélszolgálatánál több tiszántúli és dunántúli panaszos felhasználó jelentkezett amiatt, hogy magukat az E.ON képviseletében eljáróként feltüntető ismeretlenek telefonon, fenyegetőző hangnemben a zárópecsét hiányára vagy szabálytalan vételezésre hivatkozva kötbér-érvényesítést és kikapcsolást helyeztek kilátásba.
A vállalatcsoport azonnali vizsgálatot indított, ellenőrzés nyomán megállapították, hogy az adott felhasználóknál nem volt szabálytalan vételezés vagy folyamatban lévő vizsgálat, a megjelölt felhasználási helyeket rendben találták.
Felhívták a figyelmet arra: nem az E.ON részéről érkeznek a telefonos megkeresések a +36/60-as és +36/50-es kezdetű számokról. Fokozott óvatosságra intették a felhasználókat, hangsúlyozva, hogy ilyen hívások esetén személyes, valamint felhasználási hellyel kapcsolatos adataikat kérésre se adják meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

