Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2012. Február 13. 13:38, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Visszakapják pénzüket, akik bankkártyával vásároltak Malév-jegyet

Visszakapják pénzüket, akik bankkártyával vásároltak Malév-jegyet

A Magyar Bankszövetség egységes eljárásrendet készített elő tagbankjai számára a Malév leállása kapcsán felmerült bankkártyás kérdésekben.

A Bankszövetség megerősíti, hogy mindazok, akik bankkártyájukkal vásároltak Malév jegyet, a hatályos bankkártyás szabályoknak megfelelően a repülőjegy teljes árának visszatérítését kezdeményezhetik a bankkártyájukat kibocsátó banknál.

A Szövetség az elmúlt napokban sikeres egyeztetéseket folytatott az érintett piaci szereplőkkel. Ennek eredményeként egyértelművé vált, hogy a mai naptól kezdődően a későbbi időpontra váltott jeggyel rendelkező utasok is kezdeményezhetik a visszatérítést.

Mindenekelőtt fel kell venni a kapcsolatot a bankkal. Alapesetben az elektronikus repülőjegyre, számlára, az utazás részleteinek leírására, esetleges levelezésre, és általában a helyszínen reklamációs nyomtatvány kitöltésére van szükség. A bankba vinni kell minden rendelkezésre álló dokumentumot az utazással kapcsolatban.Az átfutási idő esetenként eltérő. A visszatérítés a nemzetközi bankkártyás szabályoknak megfelelően történik meg, várhatóan 3 hónapon belül.Az ügyfeleknek a visszaigénylési folyamattal kapcsolatban költségtérítést nem kell fizetniük, az adminisztrációs költségeket a bankok viselik.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: bankszövetség, malév

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen

Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.